Symbian już obsługuje Flasha, wkrótce również będzie umiał radzić sobie z Silverlightem

Telefony komórkowe nie powodują raka

Badania, które trwały 30 lat na terenie Skandynawii, dowodzą, że telefony komórkowe nie mają żadnego związku z guzami mózgu.

Skandynawscy naukowcy wykazali, że pomimo iż od lat dziewięćdziesiątych popularność telefonów komórkowych gwałtownie wzrosła, nie przybyło zachorowań na raka mózgu. Nie wykryto żadnych zmian nowotworowych, które w jasny sposób byłyby połączone z nadmiernym użytkowaniem telefonu komórkowego. Szczególną uwagę poświęcono przypadkom w latack 1998-2003.

Badanie koncentrowało się na dwóch rodzajach guzów: glejaka i oponiaka, które występowały u ludzi w wieku 20-79 lat pochodzących z Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Badany okres to lata 1974-2003. Jedyny zauważalny wzrost zachorowań wykryto właśnie w 1974 roku, na długo przed powstaniem i popularyzacją telefonu komórkowego. Naukowcy zastrzegają jednak, że wyniki ich badań nie dowodzą braku szkodliwości telefonów w stu procentach, gdyż niewykluczone, że powodują one guzy mózgu po kilkudziesięcioletnim użytkowaniu.

0
Źródło: Fudzilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.