Telewizja „n” bez dostępu do YouTube’a

Użytkownicy platformy "n" stracili dostęp do promowanej przez ITI usługi YouTube. Google tłumaczy swoją decyzję faktem, że telewizna "n" nie nabyła w żaden sposób praw licencyjnych do komercyjnego wykorzystywania portalu.

Wraz z dniem drugiego grudnia Google odciął dostęp do YouTube’a wszystkim usługodawcom, którzy nie korzystają z oficjalnego API udostępnionego przez koncern. Jak się okazało, jednym z providerów, którzy udostępniali YouTube bez oficjalnej zgody Google’a było ITI, właściciel cyfrowej platformy „n”. Oznacza to, że turbo dekoder nbox HDTV 500GB, którego jedną z promowanych funkcji był dostęp do YouTube’a, przestał współpracować z wideoportalem Google’a.

– Z powodów zmiany szczegółów rozwiązania technicznego dostępu do serwisu YouTube przez dekodery oraz telewizory podłączone do Internetu, telewizja nowej generacji zawiesza dostęp do tej usługi – powiedziała redakcji SAT Kuriera Marta Oświecińska, przedstawicielka telewizji „n”.

Czytaj też: Telewizja „n”: nowy model dekodera z większą funkcjonalnością

0
Źródło: SATKurier.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.