Ponad połowa pracowników biurowych korzysta z serwisów społecznościowych dla własnych potrzeb

Twitter zaczyna zarabiać

Dzięki umowom licencyjnym z Microsoftem i Google'em, serwis Twitter może po raz pierwszy w swojej historii na koniec roku okazać się opłacalnym biznesem.

Umowy z Microsoftem i Google’em, dzięki którym tweety trafiają do dwóch z trzech największych wyszukiwarek internetowych na świecie, uczynią serwis Twitter, po raz pierwszy w jego historii, opłacalnym. Umowa z gigantem z Redmond opiewa na kwotę 10 milionów dolarów, podczas gdy podobna umowa z firmą z Mountain View, wygeneruje około 15 milionów dochodu. Łącznie w 2009 roku będzie to więc kwota od 20 do 25 milionów dolarów, według agencji Bloomberg. Serwis mikroblogowania Twitter, założony w 2006 roku i zatrudniający 105 osób, dopiero w tym roku zaczął myśleć o przedsiębiorczych aspektach prowadzonej działalności, czego wynikiem są umowy licencyjne z gigantami wyszukiwania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.