Twórcy (K)ubuntu bez szefostwa Marka Shuttlewortha

Założyciel i prezes Canonical, firmy która odpowiedzialna jest za najprawdopodobniej najlepsze dystrybucje Linuksa, czyli Ubuntu i Kubuntu, rezygnuje ze swojego stanowiska.

Mark Shuttleworth założył firmę Canonical, która stała się słynna głównie dzięki przeniesieniu Linuksa do domowych zastosowań na o wiele wyższy poziom, dzięki dystrybucji Ubuntu, a później Kubuntu, w marcu przestanie być dyrektorem swojej firmy. Swoje obowiązki przekaże Jane Silber.

Sam milioner nie zamierza jednak odcinać się od swojej firmy, a wręcz przeciwnie. Shuttleworth nie chce się już zajmować finansami i operacjami firmy i chce się skupić na rozwoju samego systemu i powiązanych z nim technologii.

Jego następczyni jest już weteranką w Canonical – pracuje w firmie od samego początku. Jako nowy prezes, zostanie zobligowana do zwiększenia zaangażowania firmy w sektor korporacyjny przeznaczony dla klientów biznesowych. Ma to spowodować, że firma zacznie zarabiać – na razie przynosi wciąż straty. Rozwój „domowych” systemów będzie się utrzymywał w co najmniej dotychczasowym tempie.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.