Unreal Engine 3 teraz również na mobilnej platformie Apple'a

Unreal Engine 3 na iPodzie Touch – bajka

Epic Games prezentuje silnik Unreal Engine 3 na iPodzie Touch trzeciej generacji. Ten sam silnik, który jest sercem gier Unreal Tournament czy Gears of War. Zobaczcie sami, bajka!

Wyobraźcie sobie strzelankę Unreal Tournament na iPhone’ie. Właściwie nie musicie sobie tego wyobrażać. Poniżej znajduje się wideo, które udowadnia, że Unreal Engine 3 – ten sam silnik, zasilający grę Gears of Wars na Xboksa 360 – z powodzeniem może być uruchomiony na mobilnej platformie Apple’a. W tym wypadku jest to iPod Touch 3 generacji, co oznacza, że równie świetnie poradzi sobie z nim iPhone 3GS.

Chociaż Epic twierdzi, że demonstracja miała charakter jedynie informacyjny, to nie wyobrażamy sobie, by po takiej zapowiedzi, Unreal Engine 3 nie miał trafić na platformę Apple’a. Teraz trzeba tylko kupić iPhone’a… albo poczekać na targi CES 2010. Wtedy Epic ma zaprezentować swój silnik Unreal Engine 3 na innej mobilnej platformie. Android?

A oto obiecany filmik:

Źródło: anandtech
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.