Nintendo zmieni swoje podejście do internetowych gier typu multi-player?

Wii najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to wyjątkowo udany rynek dla firmy Nintendo. Właśnie z półki sklepowej zniknęła sześciomilionowa konsola Wii.

Według danych firmy analitycznej Chart Track-GfK, w Wielkiej Brytanii sprzedało się już sześć milionów konsol Wii od 8 grudnia 2006 roku, kiedy to urządzenie miało swoją premierę na Wyspach. Oznacza to, że to najlepiej i najszybciej sprzedająca się konsola w historii na rynku brytyjskim. Sześciomilionowa konsola sprzedała się w ostatnim tygodniu listopada.

Konsola znana jest głównie ze swojego bezprzewodowego kontrolera, pilota Wii, który może być używany jako urządzenie wskazujące i może wykrywać ruch w trzech wymiarach. Ważnym elementem konsoli jest również usługa WiiConnect24, która pozwala na otrzymywanie wiadomości i uaktualnień za pośrednictwem Internetu jednocześnie zużywając bardzo małą ilość energii elektrycznej.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.