Wykorzystujemy więcej niż 3,25 GB z 4 GB zainstalowanej pamięci operacyjnej

64-bitowe wersje Windows 7 potrafią wykorzystywać ponad 4 GB RAM. Tak jest w przypadku 64-bitowego Windows 7. Jednak po zainstalowaniu przez nas system w dalszym ciągu wykorzystuje 3,25 GB, tak jak przedtem Windows XP.

W Windows 7 Microsoft, prawdopodobnie z racji kompatybilności, przymknął furtkę, ograniczając wykorzystanie pamięci do wartości takich jak w XP. Można ten problem łatwo rozwiązać. Najpierw uruchom BIOS twojego komputera, naciskając podczas startu komputera klawisz [F2] lub [Del]. W uruchomimy BIOS-ie przejdź do »Advanced Chipset Setup« i znajdź opcję »Memory Remap Feature«. Następnie sprawdź, czy dla tej opcja ustawiona jest wartość »Enabled«. Nazwy, w zależności od producenta, mogą się nieco różnić. Potem uruchom Windows 7, otwórz menu Start i wpisz »msconfig«. U góry na liście wyników kliknij przycisk o tej samej nazwie. W dialogowym oknie systemowym przejdź do karty »Rozruch« i kliknij »Zaawansowane opcje rozruchu«. Usuń jeszcze zaznaczenie sprzed »Maksymalna pamięć« – i gotowe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.