Wyświetlanie podglądów w folderach jako kadrów taśmy filmowej

Windows Vista

Podglądy plików możemy oprawić w ciekawe ramki. Uruchamiamy w tym celu edytor Rejestru – po wpisaniu w pole wyszukiwania »regedit« naciskamy klawisz [Enter]. W drzewie Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssiciations\image«. Po prawej stronie znajduje się wartość »Treatment«, a jeśli jej nie ma, tworzymy ją za pomocą »Edytuj | Nowy | Wartość DWORD (32 bity)«. Podwójnym kliknięciem otwieramy wpis i w następnym oknie dialogowym – »Edytuj wartość DWORD« – wpisujemy jedną z poniżej wymienionych wartości, odpowiadających różnym rodzajom ramki podglądu.

Gdy wpiszemy »3«, uzyskamy ramkę w kształcie perforowanego brzegu taśmy filmowej – to najbardziej ekstrawagancka z możliwości. Po wpisaniu »2« otrzymamy ramkę prostą, a »1« – bardzo wąskie, ledwo dostrzegalne obramowanie. Jeśli nie chcemy żadnej ramki, w polu »wartość« wpisujemy »0« lub kasujemy  wpis »Treatment«.

Zmiany zatwierdzamy, klikając »OK« oraz »Plik | Zakończ«, i zamykamy edytor Rejestru. Po ponownym uruchomieniu przez nas komputera Windows Vista wyświetli podglądy w ramkach wybranego rodzaju.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News