Złapany przez konsolę

Xbox łapie złodziei

Pewien 22-latek, po kradzieży kilkudziesięciu gier, konsol, laptopów i urządzeń GPS, wpadł w ręce policji, gdy zaczął grać przez Internet na jednym ze skradzionych Xboksów 360.

O zdolnościach konsoli Playstation 3 w łapaniu pedofilów już wiemy. Teraz dowiadujemy się, że jej konkurent ze stajni Microsoftu potrafi złapać złodzieja. 22-letni Jeremiah Gilliam zrabował „dziesiątki” gier wideo, konsol, laptopów i odbiorników GPS. Nie był jednak zbyt roztropny, gdyż po udanej kradzieży od razu podłączył i uruchomił jedną ze skradzionych konsol Xbox 360, a dodatkowo zalogował się na konto Xbox Live. Policja, zaalarmowana przez właściciela konsoli, który zauważył przy pomocy innej konsoli, iż jego Xbox Live jest aktualnie używany, natychmiast namierzyła adres IP złodzieja.

W domu Gilliama znaleziono konsole Xbox, Playstation, laptopy, urządzenia GPS czy karty kredytowe – łącznie 53 skradzione przedmioty.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.