Xerox Phaser 3600N

archiwum
Monochromatyczna drukarka laserowa o dużych gabarytach i wadze (17,7 kg). Bardzo wysoka jakość i wysoka szybkość druku. Pojemniki i odbiorniki papieru mają dużą pojemność. Chociaż kasety z tonerem są wydajne (7000 lub 14000 str.), są również dość drogie, przez co koszty druku są raczej wysokie.

aMonochromatyczna drukarka laserowa Xerox Phaser 3600N ma spore wymiary i wraz z materiałami eksploatacyjnymi waży 17,7 kg. Obsługę ułatwia dwuwierszowy wyświetlacz tekstowy (z podświetleniem).

Drukarka Xerox szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Drukarka Xerox szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Drukarkę wyposażono w kasetę na 500 arkuszy papieru i podajnik uniwersalny na 100 kartek. Główny odbiornik mieści 250 arkuszy, dostępny jest również tylny odbiornik o pojemności 100 arkuszy., dzięki czemu możliwe jest prawie proste prowadzenie papieru. Opcjonalnie można dokupić drugi podajnik na 500 kartek i moduł druku dwustronnego (dupleks).

Wszystkie porównywane drukarki są przeciętnie głośne podczas drukowania.

Wszystkie porównywane drukarki są przeciętnie głośne podczas drukowania.

Jakość druku jest wysoka, także w podstawowej rozdzielczości 600×600 dpi. Urządzenie drukuje bardzo szybko, jedynym mankamentem jest stosunkowo długi czas wychodzenia z trybu uśpienia, wynoszący ponad 33 s. Wbudowany serwer WWW oferuje duże możliwości konfiguracji.

Prędkość druku dokumentów graficznych jest przeciętna w przypadku drukarki Xerox.

Prędkość druku dokumentów graficznych jest przeciętna w przypadku drukarki Xerox.

Toner startowy ma sporą wydajność – wystarcza na wydrukowanie aż 7000 str. Chociaż oprócz kaset o takiej właśnie wydajności można kupić również kasety pozwalające wydrukować aż 14000 str., koszty druku nie należą do najniższych, gdyż te materiały eksploatacyjne są stosunkowo drogie. W trybie uśpienia urządzenie zużywa 6,3 W, co jest przeciętną wartością. Niewiele tańszy (o ok. 200-300 zł) model 3600B różni się brakiem interfejsu sieciowego i mniejszą pamięcią – zamiast 128 MB ma 64 MB.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.