Yelp zmienia zdanie, nie będzie częścią Google’a

Władze witryny Yelp zrezygnowały z fuzji z Google'em. Internetowy gigant miał kupić popularny anglojęzyczny portal za 500 milionów dolarów.

Jeremy Stoppleman zrezygnował z układania się z Google’em. Na razie nie znamy uzasadnienia tej decyzji. Niektóre poszlaki wskazują na lepszą propozycję od konkurencji dla Google’a, ale to tylko spekulacje. Oficjalne uzasadnienie wycofania się z negocjacji poznamy zapewne niebawem.

Yelp to witryna, która pozwala użytkownikom na pisani recenzji o punktach takich, jak kluby nocne, centra handlowe, restauracje i inne niewielkie firmy. Użytkownicy oceniają te miejsca za pomocą zarówno tekstowych recenzji, jak i ocen punktowych. Witryna obejmuje firmy mieszczące się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Witryna powstała w 2004 roku i obecnie generuje 25 milionów unikalnych odsłon miesięcznie.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.