Najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana fabryka paneli LCD

Zobacz najbardziej zaawansowaną fabrykę paneli LCD

W mieście Sakai, w zachodniej Japonii, zlokalizowana jest najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka paneli LCD - zobacz jak wygląda w środku.

Zautomatyzowany podnośnik odbiera warstwę szkła cieńszego niż karta kredytowa, ale większego niż dwa stoły do pingponga, i bez wysiłku obraca je o 90 stopni, następnie delikatnie umieszczając je w piecu, gdzie zostanie podgrzane do 200 stopni Celsjusza. To pełen wdzięku, ale tylko jeden z licznych procesów, które mają miejsce minuta po minucie, godzina po godzinie i dzień po dniu w najbardziej zaawansowanej fabryce firmy Sharp w Sakai, w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wybudowanie fabryki kosztowało „ledwie” 130 miliardów jenów (prawie 14 miliardów złotych). To najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka paneli LCD na świecie, a w ten poniedziałek, Sharp umożliwił dziennikarzom obejrzenie jej od środka.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.