Ile osób w Polsce wie, że łamie prawo, ściągając z Internetu swoją ulubioną muzykę, filmy, oprogramowanie?

Blokada DRM powodem wpadki dyplomatycznej

Kontrowersyjny system zabezpieczeń DRM skompromitował prezydenta Obamę. Jego prezent, 25 najlepszych amerykańskich filmów, dla premiera Gordona Browna okazał się bezużyteczny.

Brytyjski premier podczas swojej wizyty w Waszyngtonie przygotował dla prezydenta Obamy specjalny prezent: drewniane etui na pióro, wykonane z drewna pochodzącego ze statku HMS Gannet – 19-wiecznego statku który walczył w misjach przeciw niewolnictwu. Barack Obama nie pozostał dłużny i wręczył premierowi… zestaw 25 najlepszych amerykańskich filmów na DVD. Ocenę prezentu pomińmy, skupmy się jednak na wpadce związanej z… systemem zabezpieczeń płyt.

Gordon Brown nie będzie mógł się nacieszyć kolekcją filmów Obamy. Po powrocie do Wielkiej Brytanii jego odtwarzacz zwyczajnie nie przyjął płyt, zarówno z powodu regionalizacji DVD, jak i zabezpieczeń DRM. Może podczas następnej wizyty Obama da mu telewizor NTSC i odblokowany odtwarzacz DVD?

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.