- Nic nie przebije inwestowania w mądrych ludzi i dobre pomysły - powiedział Barrett.

Prezes Intela wzywa do innowacyjności technologicznej

Craig Barrett otwiera targi CeBIT wezwaniem do inwestowania w edukację, badania i rozwój. Prezes Intela twierdzi, że innowacyjność i technologia to klucze do rozwiązania globalnych problemów

Prezes firmy Intel Corporation Craig Barrett wezwał dziś branżę technologiczną oraz światowe rządy do wprowadzania innowacji i inwestowania w technologie w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego oraz rozwiązania globalnych problemów.

Barret określił innowacyjność i technologię mianem „kręgosłupa współczesnej gospodarki” i powiedział uczestnikom targów CeBIT 2009, że inwestycje w technologię informatyczno-komunikacyjną (ICT) zapewnią dobrą koniunkturę gospodarczą w czasach cyfrowej transformacji.

– Kraje, które mądrze inwestują w technologie, są lepiej przygotowane na wyzwania, natomiast te, które ignorują lub opóźniają inwestycje, są coraz bardziej narażone na to, że znajdą się w niekorzystnym położeniu – stwierdził Barrett.

Barrett uważa, że inwestowanie w nowe pomysły i wynalazki nie tylko stymuluje tworzenie nowych miejsc pracy, ale również zwiększa produktywność, prowadzi do wykorzystania nowych postaci energii oraz jej rozważniejszego zużycia, polepsza opiekę zdrowotną i zapewnia klientom więcej korzyści za mniejszą cenę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.