Sądowa wojna między dwoma gigantami półprzewodników zakończona, teraz pora na wojnę technologiczną

AMD przygotowuje trzyrdzeniowe, mobilne procesory

AMD wciąż nie zwalnia zawrotnego tempa. Tym razem przygotowuje trzyrdzeniowe procesory mobilne, jako alternatywę dla dwu- i czterordzeniowych modeli, obecnych na rynku.

Aktualnie w ofercie AMD dla notebooków znajdują się wyłącznie jedno- i dwurdzeniowe procesory. To jednak wkrótce ma się zmienić, ponieważ firma z Sunnyvale przygotowuje premierę trzyrdzeniowych CPU, które mają stanowić dobrą, ekonomiczną i wydajnościową alternatywę dla obecnych na rynku procesorów dwu- i czterordzeniowych. Wraz z trzyrdzeniowymi układami z rodziny Danube, na rynku jeszcze w tym roku zadebiutują nowe procesory z dwoma i czterema rdzeniami.

Procesory złożone z trzech rdzeni, wytworzonych w 45-nanometrowym procesie technologicznym, mają zadebiutować w połowie 2010 roku, a konkurować będą z niedawno wydanymi, dwurdzeniowymi układami z rodziny Intel Arrandale, które wytworzono w 32-nanometrowej technologii. Tymczasem AMD wciąż nie przeszło na niższy proces technologiczny.

Zobacz nasz ranking procesorów, a w nim najnowsze układy Intela – Core i3 oraz Core i5!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.