Nokia vs. Apple - kto wyjdzie zwycięsko z tej patentowej walki?

Apple rewanżuje się Nokii, składając pozew

Po dwóch wnioskach złożonych przez Nokię w sprawie naruszenia jej patentów przez Apple'a, teraz firma z Cupertino kontruje, składając pozew o naruszenie patentów.

Tego można było się spodziewać. Po trzech tygodniach od złożenia przez Nokię pozwu w Międzynarodowej Komisji Handlu i ponad dwóch tygodniach po złożeniu następnego w sądzie federalnym, firma Apple rewanżuje się fińskiemu producentowi tym samym. Do komisji ITC wpłynął kolejny wniosek, tym razem oskarżający Nokię o naruszenie kilku patentów firmy z Cupertino, która domaga się zakazu sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych urządzeń, które naruszają rzeczone patenty.

Początki tej sądowej przepychanki sięgają października 2009 roku, kiedy Nokia pozwała Apple’a za naruszenie 10 patentów, dotyczących bezprzewodowego przesyłania danych, kodowania mowy, zabezpieczeń oraz szyfrowania.

Jesteśmy pewni, że to jeszcze nie koniec.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.