Brother MFC-795CW

Nowa wielofunkcyjna atramentowa drukarka Brother MFC-795CW to niewielkich rozmiarów i bogato wyposażony sprzęt. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to tylko nieco odświeżona wersja starszego modelu ze zmienioną obudową i nieco lepszą – teoretycznie – prędkością. Niemniej jednak zwraca na siebie uwagę mnogość wyposażenia. Tego zwykłego, jak kolorowy faks ze sporą pamięcią, ADF i WLAN, oraz dodatkowego: złącza kart pamięci, PictBridge, duży pięciocalowy panoramiczny ekran, słuchawka telefoniczna – wszak czasami trzeba poprosić o sygnał faksu.
Brother MFC-795CW

Przeciętny czas wydruku zdjęcia. Szybciej jedynie od tańszego Canona.

Przeciętny czas wydruku zdjęcia. Szybciej jedynie od tańszego Canona.

Do dużych pozytywów można zaliczyć cichą pracę, urządzenie drukuje nawet kilkakrotnie ciszej niż niektóre modele. Sam wydruk jest niestety niezbyt szybki, za to bardzo dobrej jakości. Koszty wydruków raczej przeciętne, jedynie wydruk czarno-biały można uznać jako dobry, powyżej przeciętnej.

Choć różnice między urządzeniami nie są duże to wynik Brother'a można uznać za bardzo dobry.

Choć różnice między urządzeniami nie są duże to wynik Brother’a można uznać za bardzo dobry.

Sterownik skanera jak w poprzednich wersjach nie zmienił się radykalnie, jest dość prosty, nie mamy zbyt wielu możliwości zmiany parametrów skanowania, a sam skaner jeśli chodzi o prędkość na szczęście jest nieźle. Bardzo słaby jest program do rozpoznawania tekstu (OCR) – choć podobno lepszy rydz niż nic, wyodrębnia niestety tylko sam tekst bez jakiegokolwiek formatowania, słabo radzi sobie z tabelami, a zupełnie nie rozpoznaje obrazów (np. logo) wklejonych na stronie.

Słaby czas, a gdy pomnożymy przez 15 stron w ADF to przyjdzie nam uzbroić się w cierpliwość.

Słaby czas, a gdy pomnożymy przez 15 stron w ADF to przyjdzie nam uzbroić się w cierpliwość.

Połączenie skanera i drukarki, czyli kopiowanie to trochę wypadkowa tych dwóch funkcji, czyli bez wodotrysków, ale do zwykłego biurowego kopiowania z powodzeniem wystarczy. Jak na sprzęt bardzo bogato wyposażony cena jest atrakcyjna, zapewne wiele małych i średnich firm liczących się z kosztami na pewno na tę nowość zwróci uwagę.

Robert Dutkiewicz