LG GW990 - smartfon z procesorem Intel Atom

CES 2010: CEO Intela pokazuje smartfona z CPU w architekturze x86

Podczas targów CES 2010 Paul Otellini zaprezentował światu smartfon wyprodukowany przez firmę LG, który opiera się na architekturze x86, a kontrolowany jest przez system Moblin OS.

LG GW990 jest pierwszym smartfonem, opartym na procesorze Atom najnowszej generacji (Moorestown – czytaj więcej o tej platformie). Nic więc dziwnego, że na targach CES 2010 został zaprezentowany nie przez przedstawicieli koreańskiej firmy, a przez Paula Otelliniego – szefa firmy Intel. Urządzenie, które ma więcej z dorodnego MID-a, niż ze smartfona, posiada 5-calowy ekran LCD, możliwość odtwarzania materiałów HD 720p, dwie kamery – jedna na przednim, a druga na tylnym panelu, a także preinstalowany system oparty na Linuksie – Moblin OS.

Opisując platformę Moorestown, Otellini powiedział – Jest mniejsza, szybsza i lepsza niż cokolwiek innego, co stworzyliśmy do tej pory.

Odwiedź również naszego MobileBlogera!

Chociaż wielu szczegółów dotyczących samego smartfona nie znamy, to szef Intela zdradził, iż pojawi się on na rynku w drugiej połowie 2010 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.