CES 2010: OLED-owy notebook Della

Dell podczas zakończonych już targów CES zaprezentował światu prototyp 16-calowego notebooka Studio XPS, którego wyposażono w wyświetlacz OLED o grubości 2 milimetrów.

Chociaż targi CES 2010 już się zakończyły, to mamy dla was jeszcze jedną wisienkę na torcie o nazwie OLED. To 16-calowy notebook firmy Dell, który został wyposażony w 16-calowy panel OLED, cechujący się współczynnikiem kontrastu 10 000:1. Zastosowany panel, poza tym, że mierzy zaledwie 2 milimetry grubości, może znacznie wydłużyć czas pracy notebooka na baterii, a także oferuje znacznie szybsza reakcję (0,004 milisekundy), w porównaniu z wyświetlaczami LCD. Oczywiście zdjęcia w galerii nie odwzorują jakości panelu, jednak obecni na targach mogli zauważyć znacznie żywsze i lepiej odwzorowane kolory, a także bardzo głęboką czerń.

Opisywany notebook Dell Studio XPS 16 to jednak wciąż prototyp, a amerykański producent nie jest w stanie powiedzieć, ile minie czasu, zanim trafi na rynek.

Czytaj także:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.