CES 2010: pendrive o „nieskończonej” pojemności

Firma HSTi opracowała pendrive'a, który może mieć nieskończoną pojemność. Niewiarygodne? Niestety, rozwiązanie jest czysto umowne a diabeł tkwi w szczegółach.

Koniec ferii świątecznych, czas zebrać się w gronie znajomych i pokazać najfajniejsze zdjęcia i filmy z urlopu. Najłatwiej będzie po prostu podłączyć pendrive z multimediami do telewizora. Tylko to mozolne wgrywanie danych i limit pojemności… Znajomy scenariusz?

Wireless Media Stick firmy HSTi rozwiąże wasze bolączki. Urządzenie wygląda tak samo, jak pendrive. Widziany jest przez sprzęt właśnie jako pamięć masowa. Jednak to tylko iluzja: w rzeczywistości jest to bezprzewodowa karta sieciowa imitująca tylko klips USB. Wystarczy zatem udostępnić na laptopie w innym pokoju wybrane zasoby naszej przenośnej „pamięci” a ona sama je będzie strumieniować poprzez WiFi. Proste a pomysłowe.

0
Źródło: Gadżetomania.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.