CES 2010: Trzy wymiary bez okularów

Czy możliwe jest wychwycenie trójwymiarowego obrazu bez specjalnych, stereoskopowych okularów? Samsung twierdzi, że tak - przedstawia bowiem swoje nowe telewizory 3D LED HDTV.

Jeśli śledzicie (niekoniecznie pilnie) wiadomości ze świata IT, to wiecie, że trójwymiarowe telewizory, obok smartbooków i tabletów, są najszybciej rozwijającym się segmentem rynku. Podczas targów CES 2010, Samsung wychodzi na przeciw wszystkim swoim konkurentom, którzy do oferowania technologii 3D potrzebują stereoskopowych okularów. Samsung nie potrzebuje! Koreański producent zaprezentował bowiem prototyp trójwymiarowego wyświetlacza 3D, który nie wymaga tego typu okularów.

Technologia pozostawia jednak wiele do życzenia. Prezentowany na targach prototyp 50-calowego telewizora HDTV był zbyt ostry dla oczu widza, a obraz zmieniał trójwymiarową perspektywę tylko wtedy, gdy patrzący odchylał się w lewo lub w prawo. Całość wyglądała więc bardzo nienaturalnie.

To wszystko skłania do wniosku, iż technologia Samsunga nie jest gotowa do komercyjnego wykorzystania. Być może dlatego koreański producent nie podał żadnych informacji, kiedy owa technologia wejdzie do masowej produkcji.

0
Źródło: Fudzilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.