Chrome najlepiej zabezpieczoną przeglądarką (zdaniem eksperta)

Dino Dai Zovi, ceniony specjalista do spraw bezpieczeństwa komputerowego, twierdzi, że dzięki znakomitej implementacji sandboksingu, Chrome jest wzorem pod względem bezpieczeństwa.

Google Chrome, znakomita ale wciąż mało popularna przeglądarka, zdobyła właśnie kolejnego polecznika. Dino Dai Zovi, współautor książki The mack Hacker’s Handbook, chwali mechanizm sandboksingu w aplikacji wyszukiwarkowego giganta. Sandbox to, w dużym uproszczeniu, odizolowanie przeglądarki od reszty systemu operacyjnego. Oznacza to, że nawet jeżeli haker złamie zabezpieczenia Chrome’a, nie będzie w stanie dokonać szkód na atakowanym komputerze. Warto dodać, że na wszelki wypadek w Chrome’ie zaimplementowany został mechanizm ograniczenia przywilejów aplikacji.

Jedyną przeglądarką na rynku, która również stosuje sandboksing, niestety tylko częściowo, jest Windows Internet Explorer. W nieokreślonej przyszłości ma on zawitać również do Firefoksa.

Google Chrome pobierzesz z naszego portalu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.