Epson Stylus SX110

Epson Stylus SX110 to prosty model urządzenia wielofunkcyjnego, bez dodatkowego wyposażenia. Najważniejszą zaletą tego sprzętu zdaje się być naprawdę niska cena. Jak na urządzenie wielofunkcyjne przystało mamy możliwość drukowania, skanowania i kopiowania.
Epson Stylus SX110

Fatalny wynik, zdecydowanie po naciśnięciu przycisku "drukuj" można iść na kawę.

Fatalny wynik, zdecydowanie po naciśnięciu przycisku “drukuj” można iść na kawę.

Drukarka spisuje się nieźle pod względem jakości, niestety naprawdę trzeba uzbroić się w cierpliwość, żeby doczekać się na upragnione wydruki. Czas jaki potrzebuje nawet przy zwykłym wydruku tekstowym jest bardzo długi, a żeby doczekać się na zdjęcie w formacie A4 bez marginesów możemy spokojnie udać się na kawę – mamy do dyspozycji prawie 15 minut. Pomimo tego czasu wydruk nie jest aż tak dobrej jakości, widoczny raster, lekkie problemy z przejściami tonalnymi, na pochwałę zasługują za to żywe kolory. Podczas drukowania tekstu uciążliwy także może być hałas jaki generuje, szczególnie podczas pobierania papieru.

To ciągle słaby czas w porównaniu do konkurencji, na pocieszenie bogaty sterownik.

To ciągle słaby czas w porównaniu do konkurencji, na pocieszenie bogaty sterownik.

Także prędkość kopiowania nie jest mocną stroną tego sprzętu, jakość wystarczy na dokumenty, na grafikę już nie bardzo, nie wspominając o zdjęciach. Można co najwyżej kosztem jakości, szybciej skopiować dokument.

Żółwie tempo kopiowania, dłużej od mocno zaawansowanego wiekiem Lexmarka.

Żółwie tempo kopiowania, dłużej od mocno zaawansowanego wiekiem Lexmarka.

Skanowanie to jaśniejsza strona, jedynie rozdzielczość skanera trochę zbyt niska, za to mamy do dyspozycji standardowy dla Epsona sterownik skanera, wygodny i bogaty w różne funkcje. Także szybkość skanowania jest bardzo dobra. Wraz z urządzeniem dostajemy także bardzo przydatne narzędzie świetny program do rozpoznawania tekstu (OCR).

Patrząc na przeciętne koszty druku i polecane małej wydajności atramenty jest to raczej urządzenie dla domu, gdzie sporadycznie drukujemy, za to trzy urządzenia kupimy za niecałe 200 PLN.

Robert Dutkiewicz