Premiera Firefoksa 3.6 wciąż przed nami, póki co musimy się zadowolić łataniem wersji 3.5

Firefox 3.6 – premiera lada tydzień

Mozilla zaprezentowała kolejną wersję rozwojową Firefoksa 3.6, tym razem oznaczoną, jako Release Candidate. Oznacza to, że prace nad przeglądarką powoli się kończą.

Firefox 3.6 to przede wszystkim skórki Personas, wydajniejsza obsługa skryptów JavaScript, obsługa wielodotyku i akcelerometrów a także narzędzie do aktualizacji wtyczek. Przeglądarka zyskała również nowe okno konfiguracyjne dla zaawansowanych a także nowe mechanizmy zabezpieczające pamięć przeglądarki przed włamaniami. Firefox 3.6. Nowa wersja to też obsługa nowych standardów, takich jak gradienty i skalowalne tła w CSS3.

Mozilla najwyraźniej zbliża się do końca prac nad przeglądarką, bowiem opublikowana właśnie wersja rozwojowa nosi miano Release Candidate. Oznacza to, że jeżeli nie zostaną wykryte żadne błędy w aplikacji, następną wersją będzie ta gotowa.

Wersję rozwojową (niegotową, mogącą wciąż zawierać błędy) pobierzecie z naszego portalu. Tak samo, jak ostatnią stabilną wersję.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.