Nexus One dostępny będzie wyłącznie w sklepach stacjonarnych

Google Nexus Two dla użytkowników biznesowych

Google Nexus One jeszcze nie rozgościł się na rynku, a już rozpoczynają się dywagacje o jego następcy. Nexus Two ma posiadać klawiaturę QWERTY i będzie przeznaczony dla klientów biznesowych.

Premiera smartfona Google Nexus One to prawdopodobnie do tej pory najgorętsze wydarzenie 2010 roku. Chociaż telefon jeszcze nie jest dostępny dla wszystkich, a jego obecności na rynku towarzyszą niemałe komplikacje (czytaj o problemach Google’a z siecią w Nexusie One), to już w Internecie spekuluje się o jego następcy. Następna wersja telefonu firmy z Mountain View najprawdopodobniej zostanie zaprojektowana z myślą o użytkownikach biznesowych i może posiadać fizyczną klawiaturę QWERTY – twierdzi Andy Rubin, inżynieryjny wiceprezes Google’a i kluczowa osoba ds. rozwoju systemu operacyjnego Android.

Jak wiemy, smartfon Nexus One, zaprojektowany przez tajwańskiego producenta HTC, uważany jest za bezpośredniego konkurenta iPhone’a. Jeśli natomiast na rynek trafi jego biznesowy odpowiednik, Google mogłoby rywalizować również o tego typu klientów z telefonami RIM BlackBerry – powszechnie uważanymi za najlepsze narzędzia biznesowe.

Sprawdź, co o Nexus One sądzi nasz MobileBloger!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.