Google opóźnia premiery telefonów z Androidem - pierwszy krok do wycofania się z chińskiego rynku?

Google opóźnia chińską premierę telefonów z Androidem

Google, nawiązując do zapowiedzi wycofania swoich produktów z Chin, jeśli rząd chiński nie zmieni swojej polityki, opóźnia premiery dwóch telefonów z systemem Android, przeznaczonych na tamtejszy rynek.

Opóźnienie premiery dwóch smartfonów z systemem operacyjnym Google Android, to pierwsza oznaka tego, że firma z Mountain View wcale nie żartowała, grożąc chińskiemu rządowi wycofaniem wszystkich swoich produktów z tamtejszego rynku. Jak już wiemy, Google nie jest mile widziane w Chinach, ponieważ nie chce dostosować się do panującego tam prawa, które nakłada cenzurę na Internet i ogranicza wolność słowa. Oliwy do ognia dolały cyberataki, które według Google’a, zostały przeprowadzone przez Chińczyków.

Zarówno Motorola, jak i Samsung miały zaprezentować swoje smartfony z platformą Android w dniu dzisiejszym, we współpracy z operatorem China Unicom. Współpraca ta jednak już nie obowiązuje, jak poinformowało Google.

Czytaj również: Cyberataki na Google, koniec z cenzurą w Chinach Chiny odpowiadają na groźby Google’a Za ataki na Google odpowiedzialny jest Internet Explorer

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.