Google Książki - ostatnio częsty temat sądowych sporów

Google przeprasza za piractwo

Google przeprasza chińską autorkę oraz wszystkich pisarzy z Państwa Środka za nielegalne udostępnienie ich dzieł w usłudze Google Książki.

Pewna chińska pisarka o imieniu Mian Mian zdecydowała się wnieść pozew do sądu przeciwko Google o naruszenie praw autorskich. Według niej, Google zeskanowało jedną z jej powieści o tytule Acid Lovers i upubliczniło ją za darmo, bez poinformowania jej o tym. Mian Mian domaga się pieniężnej rekompensaty ze strony Google’a w wysokości (tylko) 61 tysięcy juanów, czyli około 8 900 dolarów.

Google zdecydowało się przeprosić oficjalnie wszystkich poszkodowanych. Erik Hartman, szef Google Książki, przesłał oficjalne pismo w tej sprawie to Stowarzyszenia Chińskich Pisarzy. Dyrektor pojawił się również na antenie chińskiej telewizji. Internetowy gigant ma najprawdopodobniej nadzieję uniknąć w ten sposób procesu sądowego, który mógłby poważnie zaszkodzić jego „literackiej” usłudze.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.