Ajay Bhatt - współtwórca standardu USB i pracownik firmy Intel

Intel wzywa do obniżania cen komputerów

Intel uważa, że ceny komputerów są zbyt wysokie, aby przeciętny człowiek mógł sobie pozwolić na taki sprzęt, jaki sobie wymarzy. Gigant z Santa Clara chce to zmienić.

Ajay Bhatt, pracownik firmy Intel oraz współtwórca standardu USB, poinformował, że już miliard osób na całym świecie korzysta z komputera. Nie to jest jednak istotne dla Intela, który w tym fakcie widzi jeszcze 5 miliardów pozostałych, którzy komputera nie mają – z różnych przyczyn. – Teraz obieramy za cel pozostałe pięć miliardów osób i chcemy dostarczyć im komputery w niższej cenie. Będziemy starać się dążyć w tym kierunku – powiedział Bhatt. Oczywiście na razie żadnych efektów tych starań nie widać, ponieważ w sklepach wciąż tańsze są notebooki i desktopy, oparte na procesorach, kartach graficznych i chipsetach AMD. Nie uwierzymy więc Intelowi, dopóki sami nie przekonamy się na własnej skórze o obniżkach cen komputerów, opartych na układach firmy z Santa Clara.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.