Irańscy crackerzy atakują polską witrynę rządową

Witryna Krajowego Ośrodka Europejskich Funduszy Strukturalnych została zaatakowana przez Irańską Cyberarmię. Ci sami włamywacze wcześniej skutecznie zaatakowali Twittera i Baidu.

Rządowa witryna roEFS.pl została zaatakowana przez crackerów, którzy nazywają siebie „Iranian Cyber Army”. Grupa „politycznych” cyberwłamywaczy przeprowadziła już skuteczne ataki na Baidu i Twittera. – W dniu 19/01/2010 nastąpił atak hackerów, podających się za Iranian Cyber Army, na strony w domenie roEFS.pl. W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych trwały prace nad przywróceniem poprawnego funkcjonowania tych stron. Obecnie wszystkie strony funkcjonują poprawnie. Atak hackerów nie pozostawił żadnych skutków. Dzięki zainstalowanym zabezpieczeniom hackerom jedynie udało się zmienić pliki stron internetowych. Nie doszło do modyfikacji plików systemowych – skomentował dla portalu Niebezpiecznik.pl Piotr Pijas z Krajowego Ośrodka EFS.

Nie wiadomo, czy crakcerzy wyrządzili jakiekolwiek szkody i czy wykradli jakieś poufne dane. Jak wyglądała „złamana” witryna po włamaniu, możecie obejrzeć w galerii obok newsa.

0
Źródło: Niebezpiecznik.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.