Hi there!

Jaś Fasola symbolem sprzeciwu hakerów wobec UE

Witryna hiszpańskiego przewodnictwa Unii Europejskiej została zaatakowana przez niezidentyfikowanego hakera. Włamywacz podmienił stronę główną serwisu, przez co gości witał głupkowaty uśmiech Jasia Fasoli.

Jose Luis Rodriguez Zapatero nie cieszy się zbyt dużą popularnością w Hiszpanii. Na skutek jego działań na rzecz przyśpieszonego wchłonięcia jego kraju do Unii Europejskiej bezrobocie sięgnęło około 19 procent. Swój głos niezadowolenia wyraził również jak dotąd niezidentyfikowany haker, który włamał się na uruchomioną z okazji 6-miesięcznego przewodnictwa UE witrynę internetową i umieścił na niej zdjęcie uśmiechniętego Jasia Fasoli.

Włamywacz chciał najprawdopodobniej nawiązać do krytycznego artykułu o Zapatero opublikowanego w gazecie El Pais, która przedstawiła polityka jako niezaradnego Fasolę. Haker nie uszkodził żadnych danych na serwerze, podmienił jedynie stronę główną.

0
Źródło: Rzeczpospolita
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.