Logowanie na Windows Live za pomocą haseł jednorazowych

Osoby, które szczególnie obawiają się włamania na swoje konto Windows Live, wkrótce będą mogli skorzystać z nowej usługi – haseł umożliwiających jednokrotne logowanie.

Komputery publiczne zdecydowanie nie są sprzętem godnym zaufania – nikt nie wie, jakie oprogramowanie (w tym złośliwe) pozostawił po sobie poprzedni użytkownik. Dlatego też zawsze odradzamy logowanie się do istotnych nam usług w kafejkach czy szkołach. Microsoft ma dla nas inne rozwiązanie – hasła jednorazowe. Po aktywowaniu usługi możemy zalogować się na Windows Live tradycyjnie, podając login i hasło, lub sam login i hasło dostarczone nam na e-mail lub poprzez SMS-a. Hasło umożliwi tylko jednokrotne logowanie – po wylogowaniu straci swoją ważność, więc podsłuchującemu crackerowi nie zda się na nic.

Nie ma jednak róży bez kolców – obsługa telefonów komórkowych nie jest dostępna w polskim live’ie. A jednorazowe hasło wysłane na email, który i tak musimy sprawdzić logując się innym loginem i hasłem, jest co najmniej bez sensu…

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.