Manifestacja przeciwko cenzurze w polskim Internecie

Partia Piratów, wraz z Blackouteurope.pl przygotowują manifestację na 23 stycznia. Uczestnicy będą wyrażać swój sprzeciw wobec cenzury w Internecie.

Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych wywołał niemałe zamieszanie wśród polskich internautów. Użytkownicy Globalnej Sieci nie godzą się na cenzurowanie Internetu i postanowili zorganizować manifestację. Odbędzie się ona się 23 stycznia 2010 w Warszawie na Placu Zamkowym o godzinie 12:00. Po rozpoczęciu planowany jest przemarsz pod Sejm i tam jej zakończenie.

Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych to najnowszy pomysł Ministerstwa Finansów. Rejestr ma być prowadzony w systemie informatycznym. Będzie on jawny i prowadzony pod nadzorem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Witryny i Usługi będą do niego wprowadzane niezwłocznie na żądanie podmiotu uprawnionego lub Służby Celnej. Projekt w obecnej formie nie przewiduje możliwości zaskarżenia wpisu ani dochodzenia odszkodowań.

Czytaj też: Chiny ujarzmiły Internet

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.