Obecnie dostępny na rynku jest Microsoft Office 2007

Microsoft nie stosuje się do wyroku w sprawie Office’a, wynajduje luki prawne

Od dziś w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych, i wkrótce całego świata, możemy kupić wyłącznie zmodyfikowaną wersję Office'a 2007, bez obsługi niestandardowego formatowania XML.

Według wyroku sądowego, Microsoft powinien zaprzestać sprzedaży Microsoft Office, gdyż jeden z jego składników, a konkretniej Word, narusza patent należący do firmy i4i. Oprócz tego gigant z Redmond ma zapłacić 290 milionów dolarów odszkodowania. Wygląda na to, że do tego nie dojdzie.

Microsoft zaprezentował alternatywną wersję Office’a 2007, która posiada okrojoną funkcjonalność niestandardowego formatowania XML. Oprogramowanie nie różni się w żaden widoczny sposób od poprzedniej wersji, ani opakowaniem, ani jego zawartością. W ten sposób Microsoft chce uniknąć zakazu sprzedaży Worda na terenie USA. Gigant z Redmond nie zgadza się również z wysokością zasądzonej kary, twierdząc, że w poprzednich sprawach tego typu zasądzono dużo mniejsze kary. Prawnicy Microsoftu złożyli apelację.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.