Microsoft zachęca graczy do nieprzerabiania konsol do gier

Microsoft uruchomił nową kampanię marketingową w Polsce. Nosi ona miano "Nie przerabiam, nie kradnę" i ma uświadomić graczom, że przerabianie konsol jest nielegalne i niekorzystne dla nich samych.

Nie przerabiam, nie kradnę” w zdecydowany sposób krytykuje modyfikowanie konsol Xbox 360, by były one w stanie odczytywać płyty DVD-R z nielegalnymi kopiami gier. Kampania Microsoftu jednak nie tylko straszy, ale też i radzi. Pokazuje jak taniej kupować gry i gdzie oraz jakie korzyści płyną z posiadania nieprzerobionego Xboksa 360. Obala też mity, jakoby gry wideo były w naszym kraju drogie – jak się okazuje, mamy jedne z najniższych cen w Europie.

Witryna tłumaczy pośrednio również czemu w naszym kraju nie działa usługa Xbox LIVE – jak się okazuje, skala piractwa na to nie pozwala, gdyż obecnie na rynku jest więcej przerobionych, niż nieprzerobionych konsol i uruchomienie tej usługi w naszym kraju przyniosłoby straty, bowiem przerobienie napędu konsoli wiąże się z odcięciem jej od Internetu. O braku Xbox LIVE w naszym kraju wypowiadali się już nasi blogerzy – Maciek i Rafał.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.