Malutki desktop teraz odtworzy dyski Blu-Ray

Nettop Eee Box z napędem Blu-Ray

Asus rozszerza możliwości swojego nettopa o oznaczeniu EB1501, który oprócz dwurdzeniowej platformy Nvidia ION i 2 GB pamięci RAM, posiada teraz napęd Blu-Ray.

O nettopie Asus Eee Box EB1501 pierwszy raz słyszeliśmy w październiku zeszłego roku, jednak wtedy posiadał on nagrywarkę DVD. Teraz do jego wyposażenia dołącza świeżutki napęd Blu-Ray, którego zastosowanie ma nieco większy sens z uwagi na obecność zintegrowanej grafiki GeForce 9400, potrafiącej odtwarzać materiały w rozdzielczości Full HD. Oprócz tego, wystarczy zainwestować w dobry monitor Full HD i być może głośniki, a kino domowe mamy w zasięgu ręki.

Sam komputer tymczasem został wyposażony również w dwurdzeniowy procesor Atom 330 z taktowaniem 1,6 GHz, 2 GB pamięci RAM, 320-gigabajtowy dysk twardy, złącze HDMI i D-Sub, a także preinstalowany system operacyjny Windows 7 Home Premium.

Stary Eee Box EB1501 z całkiem nowym napędem Blu-Ray dostępny będzie już w przyszłym tygodniu, w cenie około 426 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1750 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.