Również konsole do gier takie jak Nintendo Wii oferują możliwość konfiguracji sieciowej za pomocą przyciśnięcia jednego guzika. Info: www.nintendo.com, cena: ok. 700 zł

Nintendo największym trucicielem zdaniem Greenpeace’u

GreenPeace opracował raport na temat producentów konsol do gier. Największym trucicielem, zdaniem ekologów, jest firma Nintendo.

Organizacja ekologiczna GreenPeace opracowała ranking największych trucicieli wśród producentów sprzętu elektronicznego. Pierwszą niespodzianką, o której już informowaliśmy, jest wyróżnienie Apple’a jako wyjątkowo „zielonej” firmy. W kategorii konsol do gier wideo na szarym końcu znajduje się firma Nintendo, której przyznano zero punktów w kwestii elektronicznych odpadów, a także poziomu emisji gazów, które zamiast się zmniejszać, wręcz się zwiększyły.

Drugim trucicielem w „zielonym” rankingu jest Microsoft, zaś najbardziej ekologicznym producentem konsol został Sony. – Chcieliśmy zapewnić wszystkich konsumentów, że bardzo poważnie traktujemy odpowiedzialność za ochronę środowiska naturalnego i rygorystycznie przestrzegamy wszystkich regulacji, związanych z jego ochroną oraz bezpieczeństwem produktów, wliczając w to również unikanie wykorzystywania niebezpiecznych substancji podczas procesu produkcji, a także bezpieczne składowanie odpadów – powiedział rzecznik Nintendo.

0
Źródło: Onet.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.