Również konsole do gier takie jak Nintendo Wii oferują możliwość konfiguracji sieciowej za pomocą przyciśnięcia jednego guzika. Info: www.nintendo.com, cena: ok. 700 zł

Nintendo największym trucicielem zdaniem Greenpeace’u

Ekologia

Organizacja ekologiczna GreenPeace opracowała ranking największych trucicieli wśród producentów sprzętu elektronicznego. Pierwszą niespodzianką, o której już informowaliśmy, jest wyróżnienie Apple’a jako wyjątkowo „zielonej” firmy. W kategorii konsol do gier wideo na szarym końcu znajduje się firma Nintendo, której przyznano zero punktów w kwestii elektronicznych odpadów, a także poziomu emisji gazów, które zamiast się zmniejszać, wręcz się zwiększyły.

Drugim trucicielem w „zielonym” rankingu jest Microsoft, zaś najbardziej ekologicznym producentem konsol został Sony. – Chcieliśmy zapewnić wszystkich konsumentów, że bardzo poważnie traktujemy odpowiedzialność za ochronę środowiska naturalnego i rygorystycznie przestrzegamy wszystkich regulacji, związanych z jego ochroną oraz bezpieczeństwem produktów, wliczając w to również unikanie wykorzystywania niebezpiecznych substancji podczas procesu produkcji, a także bezpieczne składowanie odpadów – powiedział rzecznik Nintendo.