Nokia vs. Apple - kto wyjdzie zwycięsko z tej patentowej walki?

Nokia chce zakazu sprzedaży produktów Apple’a, składa kolejny pozew

Runda druga sporu pomiędzy Nokią i Apple'em. Fiński producent składa pozew do sądu federalnego, w którym oskarża firmę z Cupertino o naruszenie patentów dotyczących kamer i ekranów dotykowych.

Niedawno Nokia złożyła oficjalne zażalenie w Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC), według którego Apple narusza wiele patentów fińskiego producenta w swoich produktach – iPhone’ach, iPodach i MacBookach. Teraz do tej skargi dołącza pozew złożony w sądzie federalnym, w którym mowa jest między innymi o patentach dotyczących czujników w kamerach czy ekranów dotykowych. Wcześniej, Nokia pozwała firmę z Cupertino również na polu standardów GSM. Daje to łącznie trzy aspekty w tej samej wojnie.

W złożonej w ITC skardze, Nokia domaga się nałożenia zakazu importowania w zasadzie wszystkich mobilnych produktów Apple’a – od iPhone’ów i iPodów, po MacBooki. Zanim jednak ITC podejmie jakąkolwiek decyzję, Apple może błyskawicznie się odwołać, gdyż wszyscy doskonale wiemy, jak wiele patentów jabłkowy gigant z trzyma w swoich rękach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.