Nokia N900 z… Androidem!

Niestety, nie jest to oficjalna zapowiedź nowej wersji smartfona Nokia N900 z platformą Android, a jedynie wyczyn hakera, który zainstalował na nim system Google'a.

Haker Brandon Roberts pomyślnie zainstalował system operacyjny Google Android na smartfonie Nokia N900, który teraz oferuje możliwość wyboru pomiędzy dwiema platformami – właśnie Androidem oraz preinstalowaną od początku Maemo 5. Ta ostatnia jest przez wielu uważana bardziej za platformę dla entuzjasty, a nie dla przeciętnego użytkownika do codziennego użytku. Nie wiadomo jednak, czy fiński producent zdecyduje się na taki krok, aby dać użytkownikom możliwość wyboru pomiędzy tymi dwoma systemami.

Tymczasem z zamieszczonego przez Robertsa filmiku można zauważyć, że Nokia N900 z Androidem radzi sobie całkiem nieźle – działa zarówno wyświetlacz o rozdzielczości WVGA, jak i klawiatura, a wyboru między systemami można dokonać przy pomocy menu rozruchowego.

Haker nie podaje żadnych informacji, które ułatwiłyby innym użytkownikom zainstalowanie platformy Google Android na smartfonie N900.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.