Układ GF100 jeszcze nie pojawił się na rynku, a już szykowany jest jego następca

Nvidia już pracuje nad drugą generacją architektury Fermi

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, druga generacja architektury Fermi ma być gotowa pod koniec 2010 roku. Można się jednak założyć, że nie wszystko pójdzie...

Chociaż ostatnio kalifornijski producent nieco się poprawił, wydając techniczną dokumentację procesora graficznego GF100, zbudowanego w oparciu o architekturę Fermi, to nie da się ukryć, że jak na razie Fermi to największy niewypał 2010 roku. Opóźnień było mnóstwo, wątpliwości też, a sama Nvidia prezentowała tylko plastikowe obudowy karty graficznych, nie pokazując co znajduje się w środku.

Nie przejmując się jednak zbytnio poślizgiem w premierze pierwszego procesora graficznego, opartego na architekturze Fermi, graficzny gigant z Santa Clara już pracuje nad drugą generacją tej architektury. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa generacja zadebiutuje pod koniec 2010 roku. Nauczeni doświadczeniem wiemy jednak, że nie ma na to zbyt wielkich szans.

My wciąż mamy nadzieje, że pierwsza karta graficzna z procesorem GF100 zadebiutuje na rynku zgodnie z planem, czyli w marcu 2010 roku.

A w międzyczasie, zajrzyjcie do naszego rankingu kart graficznych!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.