Opera zmienia sposób obsługi HTML5

Najnowsza kompilacja Opery 10.5 wprowadza nowy system obsługi Tagu "video" opisanego w standardzie HTML5. Od teraz przeglądarka będzie korzystać z GStreamera.

Opera, która jako pierwsza wprowadziła obsługę strumieniowanego wideo opisanego w HTML5, zmienia sposób obsługi internetowych multimediów. Najnowsza kompilacja wersji alfa Opery 10.5 porzuca biblioteki libogg, libvorbis i libtheora na rzecz multimedialnej biblioteki GStreamer. Korzyści, jakie przynosi ta zmiana, to przede wszystkim większa stabilność i wydajność przeglądarki, bowiem GStreamer działa w osobnym wątku. Co więcej, niektóre systemy operacyjne (na przykład Linux) obsługują GStreamera natywnie, co ponownie wpłynie na lepszą obsługę internetowych multimediów. Opera obecnie dostępna jest wyłącznie w wersji 10.10. Wersja 10.5 w bardzo wczesnej edycji rozwojowej dostępna jest na serwerach Opery.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.