Miła odmiana od Gracjana Roztockiego...

Papież zachęca duchownych do efektywniejszego wykorzystywania Internetu

Dzisiejsza młodzież wydaje się żyć telefonami komórkowymi i Internetem. Kwitnący rynek cyberreklamy w końcu dostrzegł też Kościół Katolicki i zamierza go wykorzystać.

Benedykt XVI namawia wszystkich katolickich duchownych, by zaczęli wykorzystywać wszystkie możliwe i dostępne środki, by przykuć uwagę młodzieży. – Duchowni stają przed nowym wyzwaniem, by głosić Dobrą Nowinę muszą zastosować najnowszą generację zasobów wizualnych – zdjęcia, filmy, animacje, blogi i witryny internetowe – powiedział Papież. – Duchowni obecni w świecie cyfrowej komunikacji nie powinni jednak być doceniani za biegłość w operowaniu mediami, a za ich serca – dodał Benedykt XVI.

Watykan zawsze był bardzo konserwatywny w sprawach nowoczesnych środków przekazów. Benedykt XVI chce to jednak zmienić, dzięki na bieżąco aktualizowanej witrynie internetowej i koncie na Facebooku a także aplikacji dla katolików na App Store.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.