Tweetować można nawet z kosmosu!

Pierwszy tweet wysłany NA ŻYWO z kosmosu

Astronauta z agencji NASA - T.J. Creamer - wysłał pierwszego tweeta na żywo z kosmosu, a konkretniej z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Gdy Neil Armstrong w lipcu 1969 roku stawiał swoje pierwsze kroki na Księżycu, agencji NASA prawdopodobnie wtedy nawet nie śniło się, że nieco ponad 40 lat później kolejny astronauta będzie wysyłał tweety z kosmosu. Tymczasem T.J. Creamer’owi się to udało – bezpośrednio z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię dotarł tweet o następującej treści (z ang):

„Hello Twitterverse! Tweetujemy teraz NA ŻYWO z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – to pierwszy tweet na żywo z kosmosu! 🙂 Więcej będzie wkrótce, przysyłajcie pytania”

.

Wysłanie pierwszego tweetu z kosmosu było możliwe dzięki ostatniej aktualizacji oprogramowania agencji NASA, która dała astronautom przebywającym w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej możliwość bezpośredniego połączenia z Internetem. Wcześniej, tweety z kosmosu musiały być przesyłane e-mailem, a następnie umieszczane na mikroblogowej witrynie przez „ziemskich” pracowników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.