Polskim graczom nadal zagrażają konie trojańskie

Od kilku miesięcy liderem rankingu opracowanego przez firmę ESET pozostaje rodzina programów wykradających loginy oraz hasła użytkowników popularnych gier sieciowych.

Grudniową listę zagrożeń atakujących polskich użytkowników sieci, przygotowaną przez laboratoria antywirusowe ESET, otwiera rodzina programów Win32/PSW.OnLineGames. Programy te instalują się na komputerze użytkownika i wykradają dane niezbędne do logowania się do jednej z popularnych gier sieciowych (Lineage, World of Warcraft czy Second Life). Kolejną pozycję na liście zajęła rodzina programów INF/Autorun, atakujących niepostrzeżenie poprzez pliki automatycznego startu różnego typu nośników. Pierwszą trójkę najczęściej atakujących zagrożeń grudnia zamyka osławiony już robak Conficker, przenikający na kolejne komputery użytkowników m.in. poprzez luki w nieaktualizowanym systemie Windows, a następnie powodujący wykonywanie zdalnych poleceń hakera. Trzy wspomniane zagrożenia były powodem ponad 25% infekcji wykrytych w grudniu przez ESET na terenie Polski.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.