Prezydent też chce się spotkać z internautami

Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta, porozmawia z internautami na temat tzw. "ustawy cenzorskiej". Spotkanie będzie niezależne od tego organizowanego przez Premiera Tuska.

W przyszłym tygodniu Premier spotka się z internautami w sprawie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. To samo chce zrobić szef Kancelarii Prezydenta. To odpowiedź na apel internautów o zawetowanie przez Prezydenta ustawy, który podpisało już kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym wielu polityków, dziennikarzy, naukowców i przedsiębiorców.

– O ile słusznym jest założenie, że w internecie powinno obowiązywać takie samo prawo jak w innych rejonach przestrzeni publicznej, to realizacja tego postulatu przez rząd nijak ma się do zasad takich jak gwarantowana konstytucyjnie wolność wypowiedzi. To, co planuje się wprowadzić jest po prostu nową formą cenzury, znanej (…) dobrze z poprzedniego ustroju – czytamy w apelu do Prezydenta.

0
Źródło: Wirtualna Polska
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.