Internet Explorer wciąż bezpieczny - pod warunkiem zachowania włączonych wszystkich funkcji ochronnych

Przeglądarka Microsoftu znów dziurawa

Nie minęła doba od czasu załatania przez Microsoft luki w Windows Internet Explorerze, a już krakerzy znaleźli nową metodę na obejście zabezpieczeń w przeglądarce.

Windows Internet Explorer, po wykryciu w nim krytycznej luki w bezpieczeństwie, został załatany przez Microsoft. Krakerzy jednak znaleźli nową metodę na przejęcie kontroli nad komputerem użytkownika wabiąc go do kliknięcia w złośliwy link w przeglądarce z Redmond. Tym razem nie chodzi o pojedynczą usterkę, a o serię pomniejszych, które jednak wykorzystane wszystkie równocześnie pozwalają cyberwłamywaczom na złamanie zabezpieczeń. Mamy nadzieję, że i tym razem Microsoft opracuje łatkę i umieści ją w usłudze Windows Update tak szybko, jak to tylko możliwe. Z naszej strony polecamy zainteresowanie się konkurencyjnymi przeglądarkami, takimi jak na przykład Google Chrome.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.