Czemu Google nie musiało nikomu płacić za porzucenie Exchange'a? Dobry produkt broni się sam...

Przeglądarkowy Gmail przestawia się na standard https

Google zmienia domyślne ustawienia Gmaila w przeglądarce. Webmail od teraz będzie korzystał z zabezpieczonego połączenia https. Zabezpieczenia można jednak ręcznie wyłączyć, wedle życzenia.

Jeżeli przeglądasz gmailową pocztę przez przeglądarkę, od teraz będzie ona wykorzystywać domyślnie połączenie https zamiast domyślnego http. Nie jest to żadna nowość – Gmail już od dawna obsługuje zabezpieczone połączenia, jednak gigant postanowił masowo przełączyć domyślne ustawienia swoich użytkowników. Jeżeli z jakichś względów nie chcesz lub nie możesz korzystać z https, możesz przywrócić niezabezpieczone połączenie w ustawieniach konta.

Krok Google’a ma sens. Pocztę przez przeglądarkę sprawdzamy przede wszystkim w publicznych miejscach, jak kafejki internetowe, gdzie nie mamy zainstalowanego własnego klienta pocztowego. O wiele trudniej przechwycić osobom postronnym dane personalne, takie jak login i hasło, poprzez połączenie https. Większość użytkowników Gmaila nie ma pojęcia czym się obie techniki różnią, więc przestawienie tej opcji za nich może ich ustrzec przed nieprzyjemnościami. Wadą tego rozwiązania jest wolniejszy transfer danych ze względu na szyfrowanie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.