Ruszyła akcja „ZapytajPremiera”

Donald Tusk ma zamiar dotrzymać słowa i przeprowadzić debatę na temat wolności polskiego Internetu. Ruszyła akcja "ZapytajPremiera", której efekty mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Wprowadzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, potocznie nazywanego „ustawą cenzorską”, wzbudziło niemałe i zupełnie zrozumiałe kontrowersje wśród wszystkich rodzajów użytkowników Internetu. Premier najwyraźniej dostrzegł zniesmaczenie swoich wyborców i zaproponował debatę. Koordynacją akcji ZapytajPremiera.pl zajął się autor bloga Blog.Mediafun.pl, który założył jej profil na Facebooku – tam można śledzić najnowsze informacje na jej temat.

Debata z internautami, w rozumieniu Donalda Tuska, to spotkanie z piętnastoma blogerami, którzy wyrażą na to chęć na profilu akcji. Dodatkowo, internauci mogą za pomocą BLIP-a, Twittera i Flakera wysłać pytanie premierowi, oznaczając je tagiem „zapytajpremiera”. Oprócz tego swoje pytania można zadawać przez Facebooka, GoldenLine i YouTube – w ostatnim przypadku jako odpowiedź na film prezentowan poniżej. Spotkanie 15 „wybrańców”  z Premierem ma być transmitowane przez Internet.

0
Źródło: Internet Standard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.