Samsung rozpoczyna masową produkcję paneli 3D HDTV

Koreański producent poinformował nas, że jako pierwszy rozpoczyna masową produkcję paneli LCD z i bez podświetlenia LED, które użyte będą w trójwymiarowych telewizorach HDTV.

Chociaż trójwymiarowość dzisiejszego telewizora LCD należy brać z przymrużeniem oka, bowiem jest to nic innego jak telewizor z podwyższoną częstotliwością odświeżania obrazu, dzięki czemu w połączeniu ze stereoskopowymi okularami, można uzyskać efekt 3D, to jest to kolejna „nowa” technologia, która szturmuje rynek, co widać było jak na dłoni, podczas targów CES 2010. Zamiast wyłaniania się na horyzoncie telewizorów OLED-owych, częstowani jesteśmy trzema wymiarami. Jako pierwszy, masową produkcję paneli LCD zarówno z podświetleniem diodami LED, jak i bez tego podświetlenia, rozpoczyna Samsung. Przygotowywane są panele z technologią 240Hz, które użyte będą w 40-, 46- oraz 55-calowych telewizorach 3D HDTV. Na razie jednak nie wiadomo dokładnie kiedy nowe telewizory pojawią się na półkach sklepowych. O cenach nie wspominając.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.