Smartbook Lenovo o niecodziennym wyglądzie

Lenovo prezentuje smartbooka o nazwie Skylight, wyposażonego w 10,1-calowy ekran HD, procesor Qualcomm Snapdragon 1 GHz oraz łącznie 30 GB miejsca na dane.

Kategoria smartbooków na rynku rośnie w siłę – teraz dołącza do niej urządzenie firmy Lenovo o dość niecodziennym wyglądzie. Maszyna o nazwie Skylight opiera się na architekturze ARM, wykorzystując procesor Qualcomm Snapdragon z taktowaniem 1 GHz. Ponadto w wyposażeniu znajdziemy 10,1-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 20 GB wbudowanej pamięci flash, 2 GB miejsca w chmurze i 8-gigabajtową kartę pamięci miniSD, 1,3-megapikselową kamerę, łączność WiFi oraz baterię, zapewniającą nawet 10 godzin ciągłej pracy po jednym ładowaniu.

W Stanach Zjednoczonych Lenovo Skylight ma pojawić się w kwietniu z cenie 499 dolarów. W Europie ultramobilna maszyna ma zadebiutować nieco później. Amerykanie dodatkowo otrzymają jeszcze moduł sieci WWAN operatora AT&T.

Czytaj także: Po netbookach pora na… smartbooki!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.