Smartfon Lenovo uśmiecha się do obiektywu

Lenovo Lephone to nowy smartfon o niecodziennym wyglądzie, który posiada 3,7-calowy ekran dotykowy z możliwością jego odłączenia oraz klawiaturę QWERTY, WiFi i GPS.

Lenovo prezentuje światu swoją nową zabawkę o nazwie Lephone, o którym można z całą pewnością powiedzieć jedno – posiada eksperymentalny design, zwłaszcza patrząc na ułożenie dotykowego touchpada w centralnej części klawiatury QWERTY. Ponadto zastosowano tu pomysł znany już ze smartbooka Skylight – tj. oddzielna część z wyświetlaczem i oddzielna z klawiaturą. Różnica jest jednak taka, że klawiatura Lephone’a nie posiada drugiego procesora, który udźwignąłby całego smartfona.

Tymczasem w wyposażeniu nie zabraknie 3,7-calowego ekranu dotykowego o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, łączności WCDMA, WiFi, Bluetooth oraz nawigacji GPS, a także dwóch aparatów – jednego o rozdzielczości 3 Megapikseli, tradycyjnie ulokowanego na tylnej obudowie oraz drugiego VGA z przodu do wideorozmów.

W Chinach Lenovo Lephone ma pojawić się w pierwszej połowie 2010 roku. Co do pozostałych krajów nieznane są losy tego smartfona. Cena również.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.